Sayfalar

22 Nisan 2011 Cuma

Bir Dünya Bırakalım...Bir gün de olsa, Dünyalarını onlara bırakalım mı?
İstediklerini yapabildikleri bir gün sadece. Hayırlar, olmazlar, yapmalar, etmeler olmadan bir gün.
Bugünün yavrularımıza özel olduğunu hissettirelim. Biz her anneler-babalar gününde onlardan nasıl bir ilgi bekliyorsak, biz de aynı ilgi, şefkat ve sevgiyi bugün daha da artırarak hissettirelim olur mu? Yalnız kendi çocuklarımıza değil, karşımıza çıkan her çocuğa bunu yapalım ancak. Trafik ışıklarında camlarımızı silen çocuğa da, sokakta annesi ile birlikte dilenmek zorunda olana da, komşumuzun çocuğuna da.
İş bir şeker, çikolatayla bitmese de biz şekerlerimizi hazırladık bile.:) Oğlumla yarın dağıtacağız inşallah önümüze gelen çocuklara. Sizler de yavrunuzla birlikte tüm çocukların gününü kutlamaya hazırsınız değil mi?
Tüm blogcu arkadaşlarımın bu duyarlılıkta olduğundan eminim. Özellikle, Lösev adına oyuncak hazırlayan arkadaşımız Pino ve ismini bilemediğim tüm katılımcılara, ve bizim bilemediğimiz ancak, şuanda bir çocuğun mutlu olması için çalışan, koşturan ve hatta ne yapabilirim diye düşünen herkese çok çok teşekkürler ediyorum. Kendim ve oğluşum adına.
Bir Dünya Bırakın
Oynaya oynaya gelin çocuklar
El ele, el ele verin çocuklar.

Bir vatan bırakın biz çocuklara
Islanmış olmasın göz yaşlarıyla.

Bir bahçe bırakın biz çocuklara
Göklerde yer açın uçurtmalara.

Oynaya oynaya gelin çocuklar
El ele, el ele verin çocuklar.

Bir barış bırakın biz çocuklara
Ulaşsın şarkımız güneşe ve aya.

Oynaya oynaya gelin çocuklar
El ele, el ele verin çocuklar.

Bir dünya bırakın biz çocuklara
Yazalım üstüne sevgili dünya

Oynaya oynaya gelin çocuklar
El ele, el ele verin çocuklar.

Adnan ÇAKMAKÇIOĞLU

Bu şarkıyı çok severim ben. Öğrencilerime de çok öğretmişimdir. Bayramlarda, seyranlarda okunmasından büyük haz aldığım bir şarkıdır. Biz de yarın oğluşumla buradaki kutlamalara gideceğiz inşallah. Böyle günlerde hem mutlu hem hüzünlü olur mu insan? Ben de bu ahval içinde oluyorum işte. Okulumdan, çiçeklerimden uzakta kutladığım 3. bayram bu. Alışmışım ya, bu günlerde, bizim deyimimizle, belirli gün ve haftalarda daha da buruklaşıyorum. Ama geçti çok şükür. Bitti. Vuslata beş kala durumundayız artık.Önce Eymen'imin,Sonra hepinizin yavrularının ve tüm dünya çocuklarının ömürlerindeki her günleri, bugünki gibi mutlu olsun inşallah.Sevinin küçükler, övünün büyükler23 Nisan kutlu olsun...

8 yorum:

 1. kutlu olsunnnn ve çocukların gözyaşları son bulsun :))))

  YanıtlaSil
 2. İnşallah canım. Hepimizin en büyük dileği bu. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Allah’ım;Şimdiki çocuklara ,20 sene öncesi gibi telefonsuz okula gidip başlarına bir şey gelmeden geldikleri,birbirlerinin bardağından içip mikrop kapmadıkları,günün yarısını sokakta oynayıp tacize uğramadıkları,play station için değil gazoz kapakları için ağladıkları,her çıkan ateşte doktora götürülmedikleri,her akşam yemeklerini ebeveynleri ile yedikleri bir dünya da yaşamayı nasip et (amin) ...(BUDA BU GÜNÜN DUASI OLSUN)

  YanıtlaSil
 4. İNŞALLAH DİLEKLERİN GİBİ OLSUN HERŞEY TÜM ÇOCUKLAR GÜLSÜN ANNE BABALARINDAN AYRILMASIN ESRACIM

  YanıtlaSil
 5. Zehra'nın annesi:Amin canım. Duan gerçekten çok güzel ve anlamlı. Allah hepimizin yavrularına bu şekilde büyümeyi nasip etsin. Sevgiler...

  Çocukça yaşamak: Serap'cığım amin canım senin dileklerine de. Çok öptüm Asya'yı. Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Eymen in ve tüm çocukların bu güzel bayramını kutluyor.yarının başarılı,azimli,cumhuriyetine sahip çıkan evlatlarından olmasını diliyor,sevgiyle kucaklıyorum sizi:))))

  YanıtlaSil
 7. Gülce'nin annesi: Güzel dileklerin için çok teekkür ederiz. Sevgiler...

  YanıtlaSil