Sayfalar

1 Mayıs 2010 Cumartesi

Oğluşumun "Su" Aşkı...

Oğluşum doğduğundan beri banyo yapmaya bayılıyor. Çok nadirdir banyodayken ağladığı. O da su sıcak olursa falan ancak. Çok keyifle banyosunu yapıyor. Bunun dışında da nerede bir su birikintisi görse kıyameti koparıyor, tabiri caizse. Hele de akan bir su gördü mü durduramıyoruz Eymen'i. "Ooooo,ooooo" diyerek parmağıyla gösteriyor suyu ve hemen koşuyor. Tabi kışın böyle manzaraları görmek biraz zor oluyor ancak, önümüz yaz. Baharın gelmesiyle birlikte, havalar ısınıp, sular fıskiyelerden akalı beri Eymen'i tutamıyoruz yerinde.
Bugün yine babamız bizi güzel bir yere götürdü. ( Ancak 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle acayip bir kalabalık vardı her yerde. Kosovalılar 1 Mayıs'ı gerçekten bayram havasında kutladılar.Umarım Türkiye'de de öyle olmuştur bu sene.) Eymen, orada suyu görünce nerdeyse atlayacaktı suya. Babası güçlükle yetişti. Önce suyun kenarında bir fotoğrafını çekeyim dedim. Başladı ağlamaya. "Beni bırakın, suya gideyim." diyor kendince.

Biraz elini değsin, hevesini alsın çocuk dedim ama mümkün değil ayrılamıyor kerata. O'nu deniz paklar ancak. Babasının yoğun işinden dolayı oğlum hâlâ denizle tanışamadı. Kısmetse bu yaz tanıştıracağız onunla da. Çok keyifliydi görmeniz lazım. Buyrun burdan bakın bakalım...


1 yorum: