Sayfalar

26 Kasım 2011 Cumartesi

Minik Yıldızımın MarifetleriMerhabalar. NAsılsınız bakalım dostlar? Eymen'le biz iyiyiz şükür. Kışın gelmesiyle hastalık peşimize takıldı gitmek bilmiyordu. Ancak silkeleyebildik yakamızdan. Önce Eymen, sonra ben, sonra babamız sırayla hastalandık ve iyileştik çok şükür. Okulun yoğunluğu, Eymen'in hastalığı, günlük telaşeler derken blogumuza pek zaman ayıramadık.
Eymen kreşe gittiğinden beri olumlu yönde acayip bir gelişme gösterdi. Şaşıp kalıyorum karşısında. Benim tatlı meleğim hergün yeni bir şarkı ya da şiir öğrenmiş olarak geliyor eve. Ben sorduğumda pek söylemiyor tabi. Çekiniyor biraz. Ancak oyuna dalınca bütün marifetlerini sergiliyor oğluşum.
Mini mini bir kuştan tutun da Atatürk şiirlerine, kırmızı balığa ve hatta öğretmenim canım benim şarkısına kadar bir çok çocuk şarkısını, şiirini öğrenmiş durumda. "k" leri söyleyemeyen peltek haliyle çok tatlı oluyor benim minik tospağam.
Evde şarkı söyletmeye çalıştığımda hiç ilgilenmiyordu ama şimdi kreşte öğretmeniyle ve arkadaşlarıyla çok güzel bir diyalog kuruyor ve kolayca öğreniyor. Velilerim hep söylenirlerdi bana: "Hocam bizimki(öğrencim) beni dinlemiyor. Sen bi söylesen de yapsa, senin sözünü dinliyor. diye..Bir çok konuda beni öne sürerlerdi. Ne kadar haklı olduklarını, okula başladıktan sonra çocuğun gözünde öğretmenin anneden - babadan daha etkili olduğunu gördüm. Benim tatlı tospağam öğretmeninin okulda yaptırdığı her şeyi istekle yapıyor ve başarıyor.
Kreşe başladığı ilk günlerde boyaması karalamadan ibaretti. Evde çok fazla boyama yapmak istemiyordu. 1 ay geçti geçmedi kuzucum boyama yapmayı öğrenmiş bana göstermeye başladı. "Anne bak taşırmadan yapıyorum."diye. Siz de yaptığı resimlere bakınca farkı göreceksiniz eminim.
Oğlumun kreşte yaptığı ilk boyama

Bu da birkaç hafta sonraki boyaması kuzucuğumun. Fark ortada değil mi?
Arkadaşlarıyla da çok iyi geçiniyor Eymen'im. Okulun gözdesi olmuş durumda. Okuldaki bütün öğretmenler çok seviyor ve her gördüklerinde tontiş yanaklarından öpücük almadan geçmiyorlar sağolsunlar. Çok iyi ilgileniyorlar. Çok memnunuz okulumuzdan. Ancak öğretmenimiz hamile ve yakında 2. bebişi olacak. Bu nedenle oğlumun öğretmeni değişecek. Ama yine alışkın olduğu bir öğretmen gelecek onun yerine çok şükür. 2. dönemki duruma bakacağız artık.
Şarkı türkünün yanında bir çok şey de öğrendi ki oğluşum, saymakla bitmiyor. Hızına yetişemiyorum bazen.Velhasılı biraz zor alıştı ama tam alıştı Eymen okula. Öğeleden sonra almaya gittiğimde "Anne biraz daha oynayım "diye yalvarıyor ki düşünün. İnşallah bundan sonraki eğitim hayatı da başarılarla dolu olur oğluşumun ve tüm yavruların. Yine görüşmek üzere.
Sevgiyle kalın.

2 yorum:

  1. masallh eymen pek yakisikli olmus,batuya cagirdim bak eymen burda diye aa eymen resim(yesim)yapio dedi:))

    YanıtlaSil
  2. Aferin Batuşa. Batuhan da konuşmayı bayağı ilerletmiştir. Çabuk büyüyor keratalar. Çok öptük.:)

    YanıtlaSil