Sayfalar

30 Aralık 2010 Perşembe

Birlikte Oynuyoruz

Merhabalar. Oğlum birkaç haftadır hasta olduğundan pek dışarı çıkmıyoruz. Malum havalar da çok soğuk. Tam çocuk iyileşti diyoruz ki yeniden burun akıntısı, öksürük ikilisi takılıyor peşimize.:)Bu nedenle gündüzleri evde vakit geçiriyoruz. Bazen de arkadaşlarımızla evde toplanıyoruz. Çocuklar bir araya gelsin,oynasın diye.(Zaten Eymen arkadaşlarını gördüğünde çıldırıyor resmen. Çok seviniyor.) Akşamları da babamız geldikten sonra ancak araba ile dışarı çıkabiliyoruz. Tabi soğuk olduğundan kapalı mekanlarda gezebiliyoruz ancak. Kosova'da kapalı mekanlarda da çocuklar için aktivite alanları oldukça fazla var fakat kışın çok fazla mikrobik olduğundan yaklaşık 2 aydır oyun parklarına da girmiyoruz Eymen'le.Buna rağmen hasta oluyor.:( Akşamları evde olduğumuz zamanlarda da bizimle birlikte oynamaktan çok hoşlanıyor oğluşum. HAtta bizi oyununa katmak için elinden geleni yapıyor. Son yaptığı muzurluk da; televizyon izlediğimizde sürekli gidip tvyi kapatmak ve nihayet televizyonumuzu bozmak oldu. Bu en çok Eymen'e yarıyor tabi. 1 haftadır televizyonumuz olmadığından daha çok vakit geçiriyoruz birlikte.
Eymen'in yaş aralığı değiştikçe oyun ilgileri de değişiyor. 2,5 yaşında sayılır meleğim. Artık daha iyi konuşabiliyor ve daha rahat hareket ediyor. Erkek çocuğunun enerjisi de daha fazla olduğundan evde oyna oyna bitiremiyor enerjiyi vallahi.(Maaşallah tabi) Sürekli onu eğlendirecek ve ona yeni şeyler öğretecek etkinlikler üretiyoruz evde ailecek. Hepimiz çok eğleniyoruz gerçekten.
Eymen'imin son zamanlarda en zevk aldığı etkinlikler;

Tabiki su ile oynamak. Suyun akışanlığını ve kaptan kaba geçişini keşfediyor oğluşum.Babasıyla, çok sevdiği Caillou baskılı topuyla oynamak,Hayvan kartlarıyla eşini bulma oyunu oynamak,Jenga ile oynamak,

Jenganın tahtalarıyla kule ve tren rayı yapmak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder