Sayfalar

19 Ekim 2010 Salı

Çocukların Sevgilisi Caillou:KayyuÇocuklar fotoğraf makinesi gibidir. Ne görürlerse onu hemen alır, hafızalarına yerleştirirler ve istedikleri zaman çıkarıp gösterirler bize. Biz de "aaaa bunu da nereden öğrenmiş" deriz çoğu zaman. Bir de model alırlar sık sık. Bu kişiler önce anne - babaları, sonra öğretmenleri ve sevdikleri çizgi karakterler olur genellikle.
Benim tatlı oğluşum da bu aralar Sevimli Keltoş Çocuk Kayyu'yu izliyor. O ne yaparsa taklit etmeye çalışıyor. Benim de işime geliyor tabi bu durum. Mesela; Yemek yemediği zaman ona "Hadi anneciğim, Kayyu da yemeğini yedi diyorum." Eymen de hemen yemeğini yiyor. Tabi bunu yaparken de ebeveynler olarak çok dikkatli olmalıyız. Asla çocuklarımızı başka biriyle kıyaslamamalıyız.
Eymen'in hoşuna gideceği düşüncesiyle yüz boyama kalemleri almıştım. Ancak Eymen yüzünü boyamak istediğimde buna izin vermemişti. Onun yerine kalemlerle masayı çizmeyi tercih etti. Yüzüne bir iki çizik attığımda da acayip bir şekilde ağladı ve korktu. Ben de henüz hazır değildir diyerek kaldırdım boya kalemlerini. Bugün Kayyu'nun bir çizgi filmini izliyordu oğluşum. Orada babası, Kayyu'nun yüzünü, kedisi Gilbert gibi boyadı. Eymen bunu görünce dili döndüğünce "Anne!! İste, iste" diyerek yüzünü boyamak istediğini anlattı bana. Ben de boyaları getirdim ve oğlumla birbirimizin yüzünü boyadık bir güzel. Benim yaptıramadığımı Kayyu 5 dakikada yaptırmıştı Eymen'e.
Bakın benim meleğim nasıl tatlı bir kedi oldu.:)2 yorum:

  1. eymen ne tatli bir kedi olmusun ,kayu egitici bir cizgi film dimi cogu arkadastann bunu duyuyorum..

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler teyzesi. Eğitici ama fazla pozitif bir çizgifilm. Malesef gerçekler o kadar da tatlı ve pozitif değil ama yine de çocukları eğlendiriyor. Tavsiye edilir...

    YanıtlaSil